از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو
                
بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی تمامی بانک‌ها باید حساب‌های فاقد شماره یا شناسه ملی مشتریان خود را مسدود نمایند.

اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با صدور نامه‌ای به شماره ۱۹۰۹۵۹/۹۰ در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۱۴ دستورالعمل جدیدی برای حساب‌های مردم و سپرده‌گذاران خطاب به مدیران عامل بانک‌ها اعلام کرده است.

بر همین اساس پیرو بخشنامه شماره ۱۷۳۰۲۹/۹۰ مورخ ۲۵/۷/۱۳۹۰ در خصوص لزوم رعایت مفاد ماده ۲۵ دستورالعمل چگونگی شناسایی مشتریان ایرانی موسسات اعتباری (موضوع بند ۱ بخشنامه شماره ۴۱۴۷۸/۹۰ مورخ ۲۶/۲/۱۳۹۰) مبنی بر توقف حساب‌های فاقد شماره یا شناسه ملی و از سرگیری فعالیت آن‌ها تنها پس از ارائه شماره‌های یادشده از سوی مشتریان حقیقی یا حقوقی موسسات اعتباری خواهد بود.

همچنین در این بخشنامه تأکید شده با توجه به استعلام به عمل آمده از سوی برخی بانک‌ها در خصوص گستره شمول اشخاص حقوقی مشمول به استحضار می رساند مفاد بخشنامه یادشده صرفاً ناظر بر اشخاص حقیقی (در مورد شماره ملی) و نیز اشخاص حقوقی (در مورد شناسه ملی) است که در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت می رسند.

از این رو، بخشنامه یاد شده شامل موسسات و تشکیلات دولتی و بلدی نظیر وزارت خانه ها، سازمان دولتی، شهرداری ها و نیز دانشگاه‌ها، مساجد، مدارس و موارد مشابه نمی‌شود.

خواهشمند است دستور فرمایند ضمن ابلاغ مراتب به واحدهای ذی ربط، در اسرع وقت گزارشی از عملکرد آن بانک /موسسه در زمینه اجرای بخشنامه فوق الذکر برای این اداره ارسال نمایند.

با این حساب، بانک مرکزی از بانک‌های کشور خواست تا به مشتریانشان اعلام نمایند جهت جلوگیری از مسدود شدن حساب‌های بانکی‌شان، شناسه ملی و مشخصات هویتی خود را در شعبه مربوطه ثبت و یا تکمیل نمایند در غیر این صورت حساب بانکی مشتریان مسدود خواهد شد.

شنیده‌های خبرنگار فارس حاکی‌ از آن است که برخی از بانک‌ها با تعیین وقت زمانی به شعب خود دستور داده‌اند در صورتی که مشتریان نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نکنند حساب‌های آنها را مسدود و کارت‌های بانکی این افراد را ضبط نمایند.

به گزارش فارس پیش از این بخشنامه‌ای با شماره ۱۷۳۰۲۹/۹۰ در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۵ توسط سید حمید پورمحمدی قائم مقام وقت بانک مرکزی خطاب به بانک‌ها ابلاغ شده بود.

در بخشنامه‌ای که به امضاء پورمحمدی رسیده آمده است: "همانگونه که استحضار دارند برابر مفاد ماده ۲۵ دستورالعمل چگونگی شناسایی مشتریان ایرانی موسسات اعتباری (موضوع بند ۱ بخشنامه شماره ۴۱۴۷۸/۹۰ مورخ ۲۶/۲/۱۳۹۰)، کلیه حساب‌های فاقد شماره ملی باید حداکثر سه ماه پس از ابلاغ دستورالعمل یاد شده (تاریخ ۲۶/۵/۱۳۹۰) متوقف شده و تنها پس از ارائه شماره یا شناسه ملی از حساب های مزبور، رفع اثر شود.

از این رو به عنوان آخرین تذکر، یادآور می شود لازم است مفاد ماده فوق الذکر حداکثر تا تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۰ به صورت کامل و در کلیه شعب آن بانک / موسسه اجرایی شود.

شایان ذکر است بر اساس مفاد تبصره (۳) ماده (۴) قانون مبارزه با پولشویی مصوب ۲/۱۱/۱۳۸۶، کلیه آئین‌نامه‌های اجرایی شورای عالی مبارزه با پولشویی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی ذی ربط لازم‌الاجرا بوده و متخلف از این امر به تشخیص مراجع اداری و قضایی حسب مورد به دو تا پنج سال انفصال از خدمت مربوط محکوم خواهد شد.

همچنین یادآوری می شود برابر ضوابط مندرج در دستورالعمل احراز و سلب صلاحیت حرفه ای مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره موسسات اعتباری، عدم رعایت قوانین و مقررات از جمله شرایط سلب صلاحیت حرفه‌ای مدیران موسسات اعتباری است.

به گزارش فارس، در هفته اخیر حساب‌های مشتریان بانک صادرات و بعضاً‌ بانک ملی نیز مسدود شده بود که به نظر می رسد این مسدودیت حساب‌ها ناشی از اجرای این بخشنامه بوده است.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ