از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو
همزمان با اوج گيري تقاضاي كاذب در بازار دلار طي روزهاي اخير، رئيس كل بانك مركزي از برنامه اين بانك براي آغاز عرضه گسترده ارز از فردا خبر داد و گفت: آنقدر ارز به بازار مي‌ريزيم تا جلوي ضرر و زيان مردم گرفته شود.

محمود بهمني در گفت‌وگو با فارس با تشريح دلايل نوسانات بازار ارز طي روزها اخير، به ايجاد تقاضاي كاذب در بازار دلار اشاره و تأكيد كرد: علت اصلي اين تقاضاي كاذب گران شدن سكه ناشي از اجراي ماليات برارزش افزوده بوده است.

* اجازه نمي‌دهيم مردم ضرر كنند؛ از فردا به وفور در بازار ارز مي‌ريزم

وي از برنامه بانك مركزي براي عرضه گسترده ارز از فردا (شنبه) به بازار خبر داد و افزود: از فردا به شدت دلار وارد بازار مي كنيم و قيمت ها را به شدت مي شكنيم.

اين مقام مسئول در شبكه بانكي ادامه داد: اتفاقات هفته گذشته بازار دلار به خاطر هجومي بود كه از بازار سكه به سمت بازار ارز رفت.

بهمني با بيان اينكه بانك مركزي به هر كسي به ميزان كافي از شنبه دلار پرداخت خواهد كرد، افزود: بانك مركزي به بانك ها، صرافي هاي بانك ها، صرافي هاي مجاز و متفرقه به حد وفور دلار تزريق مي كند.

رئيس كل بانك مركزي ادامه داد: برخي از هموطنان عزيز كه تازه وارد بازار ارزهاي خارجي به خصوص دلار مي شوند با قيمت هاي بالا دلار مي خرند و بعد يكباره با شكستن حباب قيمت ها ضرر مي‌كنند.

وي تأكيد كرد: بانك مركزي به شدت نظارت خود را در بازار ارز افزايش خواهد داد.
بهمني با ابراز نگراني از زيان برخي مردم در اتفاقات اخير بازار ارز و سكه، بيان كرد: اما چرا مردم بايد آنقدر ضرر كنند؟ وقتي فردي طلا مي خواهد به دليل گران شدن سكه ناشي از اعمال ماليات برارزش افزوده مجبور مي شود به بازار كاذب ارز روي بياورد.

* بهتر بود نقدينگي در بازار طلا باشد تا دلار

رئيس كل بانك مركزي اظهار كرد: نقدينگي در جامعه وجود دارد و تا هفته گذشته اين نقدينگي به سمت طلا و سكه در حركت بود اما با اعمال ماليات برارزش افزوده ديگر تقاضايي براي اين بازارها نيست.

وي ضمن اشاره به قدرت حفظ ارزش طلا و سكه، ادامه داد: قدرت ذخيره و حفظ ارزش پول در طلا خيلي بيشتر از ارز است چراكه داراي ارزش ذاتي است.

بهمني درباره آينده قدرت دلار نيز تصريح كرد: ارزش دلار در آينده به شدت كاهش خواهد يافت چرا كه دلار كاغذي و اعتباري است.

* آيا نرخ ارز واقعي مي‌شود؟

خبرنگار فارس با اشاره به يكي از مصاحبه‌هاي تلوزيوني رئيس جمهور در ماه‌هاي گذشته به بهمني گفت كه آقاي احمدي نژاد در اين برنامه اعلام كرد از بانك مركزي خواسته تا نرخ ارز را واقعي كند؛ رئيس جهمور البته در اين مصاحبه تأكيد كرد كه هدف دولت واقعي كردن نرخ ارز است. اما بعد از گذشت چند ماه از اعلام اين برنامه ارز همچنان در بازار دو نرخي است و هر روز نيز اين اختلاف افزايش پيدا مي‌كند.

بهمني در پاسخ تأكيد كرد:‌ خوشبختانه از ديروز (پنج‌شنبه) نرخ ارز حدود 10 الي 15 تومان در بازار كاهش يافت و با توجه به تمهيداتي كه بانك مركزي در نظر گرفته اين نرخ‌ها از شنبه مسير نزولي را به شدت طي خواهند كرد.

وي با بيان اينكه قيمت ارز براساس محاسبات عرضه و تقاضا، شناور و قيمت‌واقعي خود از سوي بانك مركزي عرضه مي‌شود و اين معيارها نيز ثابت نيستند، گفت: ممكن است امروز دلار در بازارهاي جهاني كاهش پيدا كند در اين حالت بانك مركزي بلافاصله تغييرات را در اين نرخ اعمال مي‌كند؛ درباره نسبت برابري ساير ارزها نيز اين امر اجرا مي‌شود.

رئيس كل بانك مركزي ضمن تأكيد براينكه امكان ثابت نگه داشتن نرخ ارز وجود ندارد، تصريح كرد:‌ اما بعضاً برخي دوستان معتقدند كه ارز بايد خيلي بيشتر از آن چيزي كه است پايين آورده شود و مخالف اين نظرات نيز عده‌اي طرفدار بالابردن قيمت ارزها هستند.

* دلارهاي نفتي در راه بازار

بهمني تأكيد كرد:‌ بانك مركزي قيمت ارز را به اين وضعيت نگه نداشته است و بازار اين قيمت‌ها را تعيين‌ مي‌كند مضافاً اينكه باتوجه به افزايش قيمت نفت، بانك مركزي به دليل اينكه ناچار است پول آنرا به خزانه واريز كند ارز را به جامعه تزريق كند.

اين مقام مسئول در شبكه بانكي، عرضه دلارهاي نفتي در بازار را زمينه‌ساز كاهش قيمت‌ها در بازار داخلي عنوان و تصريح كرد:‌ اگر بخواهيم نفت را بفروشيم و دلار را در خزانه نگه داريم ديگر اين كار معنا ندارد چراكه مجلس به بانك مركزي تأكيد كرده خالص دارايي‌هاي خارجي نبايد افزايش پيدا كند بنابراين بايد درآمدهاي نفتي به بازار تزريق شود.

رئيس كل بانك مركزي تزريق درآمدهاي نفتي به بازار را به منظور گشايش LC و تأمين نيازهاي كشور دانست و گفت: اگر بعد از اين مراحل بازهم از ذخاير دلار و ارز چيزي باقي ماند باز آنرا بانك مركزي نگه داري مي‌كند.

بهمني گفت: اما بانك مركزي براساس قانون كه مي‌گويد بايد ارز به بازار ريخته و نيازها تأمين شود اين كار را انجام مي‌دهد و با توجه به افزايش قيمت‌ نفت در سال گذشته، بانك مركزي امكان تزريق منابع بيشتر ارزي را داشت و اين چيزي نبود كه برخي معتقد بودند بانك بدون هيچ برنامه‌اي دلار را وارد بازار مي‌كند.

وي با اشاره به كاهش نرخ ارز از هفته آينده در بازار داخلي درباره كاهش اختلاف قيمت رسمي و آزاد ارز نيز، افزود: حتماً قيمت دلار مي‌آيد پايين و اختلاف آن كم مي‌شود.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ