از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

فارس: طي سال‌هاي اخير و به‎خصوص در كلان‎شهر‌ها شاهد هستيم كه سرقت از صندوق‌هاي صدقات افزايش قابل توجهي يافته است.

كمك به نيازمندان و محرومان از جمله موضوعاتي است كه در دين اسلام به آن تأكيد بسيار شده و اين در حاليست كه در اين زمينه روايات و احاديث بسياري نقل شده است.

در جمهوري اسلامي ايران وظيفه جمع‌آوري و ساماندهي كمك‌هاي مردمي و رساندن آن به خانواده‌هاي نيازمند و محروم را كميته امداد امام خميني (ره) بر عهده دارد كه پيشينه اين مجموعه به سال‌هاى پيش از پيروزى انقلاب بر مي‌گردد.

كميته امداد با صدور فرمان امام خمينى (ره) در روز چهاردهم اسفند 1357، درست 22 روز پس از پيروزى انقلاب شكوهمند اسلامى ايران، تشكيل شد؛ اين نهاد زير نظر مستقيم ولى فقيه و مؤسسه‌اى عام المنفعه، دايمى و غيرانتفاعى است كه اساسنامه آن نيز به تأييد حضرت امام خمينى (ره) رسيده است.

با اين مقدمه مي‌توان به وظيفه سنگين مجموعه امداد در قبال محرومان اشاره كرد چرا كه اين نهاد موظف است با استفاده از تمامي ظرفيت‌ها و امكانات، نذورات و كمك‌هاي مردمي را بدون دخل و تصرف و سوء استفاده برخي از افراد به دست صاحبان اصلي و در واقع محرومان و نيازمندان برساند.

مجموعه امداد در سال‌هاي گذشته سعي كرده با استفاده از امكانات و تجهيزات به روز خدمات بهتري به جامعه هدف خود ارائه كند كه استفاده از خدمات دستگاه‌هاي خودپرداز بانكي و نوين ، استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف دستگاه براي ارائه خدمات به نيازمندان از جمله اقدامات اين نهاد بوده است.

البته مجموعه امداد در طي اين سال‌ها اقدامات قابل قبولي را براي جامعه هدف خود كرده است و به طوري مثال كمك‌هاي مردمي را در زمان مشخص و به محرومان واقعي رسانده است.

با توجه به حفظ و حراستي كه مجموعه امداد از كمك‌هاي مردمي كرده است ، هنوز شاهد سوء استفاده برخي از افراد سودجو و سرقت برخي از صندوق‌هاي صدقات در كشور هستيم و همين امر منجر شده تا هموطنان از اين موضوع ابراز نگراني كنند و عنوان كنند كه كمك‌هايشان به نيازمندان نخواهد رسيد.

حميدرضا يكي از شهروندان تهراني در خصوص سرقت صندوق صدقات توسط برخي از افراد و سارقان مي‌گويد: متأسفانه سرقت اين صندوق طي سال‌هاي گذشته افزايش يافته است كه نياز دارد نهاد متولي به اين امر رسيدگي كند.

وي با بيان اينكه سرقت صندوق‌هاي صدقات منجر به كاهش اعتماد مردم به كميته امداد مي‌شود، مي‌افزايد: مجموعه امداد بايد در اين خصوص اقدامي انجام دهد ضمن اينكه نيروي انتظامي هم بايد با آنها همكاري كند چرا كه ادامه دار شدن سرقت‌ها به ضرر محرومان جامعه است.

بازرسي بر نحوه چينش صندوق‌هاي صدقات وجود ندارد

اسماعيل «ر» يكي ديگر از شهروندان در خصوص سرقت صندوق‌هاي صدقات اظهار مي‌دارد: هم‌اكنون بر صندوق‌هاي كه در شهر تهران و ساير استان نصب شده است نظارتي وجود ندارد چرا كه در محله ما واقع در ميدان "شهدا " صندوق صدقاتي به سرقت رفته و هنوز هيچ مسئولي به آن رسيدگي نكرده است.

وي مي‌افزايد: عدم بازرسي دقيق و به روز و همچنين نحوه چينش صندوق‌هاي صدقات بخشي از مشكلات امداد بوده كه منجر شده است افراد سودجو و سارقان بدون دغدغه اقدام به سرقت صندوق‌ها كنند.

برخي از صندوق‌هاي صدقات فاقد كد هستند

يكي ديگر از شهروندان با اشاره به اينكه با موارد زيادي در خصوص سرقت صندوق‌هاي صدقات و همچنين استفاده برخي از معتادان از پول‌هاي درون آن مواجه بوده است، مي‌گويد: علي‌رغم اينكه بارها و بارها اين موضوع را مشاهده كردم اما هنوز اقدامي در خصوص رفع آن از سوي امداد نشده است.

وي با بيان اينكه برخي از امدادگران عنوان مي‌كنند تمامي صندوق‌هاي صدقات در كشور مربوط به امداد نمي‌شود، اظهار مي‌دارد: به نظر مي‌آيد بايد در كل كشور يك نوع صندوق صدقات وجود داشته و يك متولي باشد و چنانچه امداد توان نظارت بر آنها را ندارد، آن را بيان كند.

ميخ و سيخ ابزاري براي برداشت پول از صندوق‌ها شده

مهدي از شهروندان تهراني با بيان اينكه چندين بار شاهد سرقت پول‌هاي صندوق‌هاي صدقات در چهارراه و ميادين بوده‌ام بيان مي‌كند: اكثر افرادي كه به صندوق‌ها دستبرد مي‌زنند معتاد هستند ضمن اينكه بايد برخورد شديدي با آنها شود.

وي مي‌گويد: اكثر معتادان با استفاده از سيخ، ميخ و آدامس پول‌هاي درون صندوق هاي صدقات را سرقت مي‌كنند و اين در حالي است كه آنها جلوي چشمان مردم اين كار مي كنند و ترسي ندارند.

سرقت صندوق‌هاي صدقات رو به كاهش و حتي صفر است

سعيد ستاري، معاون مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در پاسخ به اين پرسش كه مجموعه امداد در قبال سرقت صندوق‌هاي صدقات چه اقداماتي را انجام داده است، بيان مي‌كند: سال گذشته مجموعه امداد ، نيروي انتظامي، قوه قضائيه و مردم همكاري خوبي را در كاهش سرقت داشتند.

ستاري بيان مي‌دارد: با توجه به اينكه يكي از برنامه‌هاي امداد در سال جاري تغيير فيزيكي و شكل صندوق‌هاي صدقات است و اين تغييرات مي‌توانند دستبرد و سرقت صندوق‌ها را كاهش دهد به طوري كه در آينده مي‌توان آن را به صفر رساند.

معاون مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد يادآور مي‌شود:در سال گذشته تعداد قابل توجهي از افرادي كه به صندوق‌هاي صدقات دستبرد مي‌زنند توسط نيروي انتظامي دستگير شدند كه در اين بين برخي از آنها مجرم بودند كه تحويل مقامات قضايي شدند و برخي از آنها نيز دچار آسيب‌هاي اجتماعي شده بودند كه از مسير قانوني به مشكل آنها رسيدگي شد.

وي مي‌گويد: سرقت و دستبرد به صندوق هاي صدقات در كلان شهر از جمله در تهران، اصفهان ، مشهد و شيراز بيشتر بوده است كه با پيش بيني لازم و اجراي برنامه‌هاي تدوين شده اين موارد به صفر خواهد رسيد.

ستاري همچنين بيان مي كند: در سال جاري علاوه بر تغيير شكل صندوق هاي صدقات، در جمع آوري پول‌هاي آنها نير برنامه ريزي خوبي شده است.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ