از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو
 محمود احمدی نژاد در شرایطی که پیش بینی می شد آغازدی ماه را به عنوان زمان آغاز طرح هدفمند کردن یارانه ها اعلام کند در شبانگاه 27 آذر در لابلای یک گفت وگوی تلویزیونی، خبر آغاز دوره جدید اقتصاد تاریخ ایران را اعلام کرد.

«یک روز صبح بلند می شوید ومی بینید قانون هدفمند کردن یارانه ها اجرا شده است.»این اظهار نظری بود که چندی قبل وزیر بازرگانی درباره زمان اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها به خبرنگاران بیان کرد. بعد از گفت وگوی تلویزیونی رئیس جمهورو انتشار بیاینه شماره یک و دو ستاد اجرایی قانون هدفمند کردن یارانه ها و مشخص شدن تکلیف قیمت بنزین سری به خیابان های مرکزی شهر زدیم.

آتش گرفتن برخی پمپ بنزین ها در زمان اجرایی شدن سهیمه بندی بنزین، ذهن کنجکاو ما را به خیابان های تهران می کشاند تا ببینیم در اولین ساعات هدفمندی یارانه ها فضا شهری چه حال و هوایی دارد.انچه در ادامه خواهید خواند مشاهدات ما در چند نقطه شهر است.

ساعت 25/12 نیمه شب

یک ساعتی از اعلام خبر اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها توسط رئیس جمهور می گذرد. در خیابان جمهوری، هنوز دور و اطراف حسینیه ها شلوغ است وجوان ها مشغول گپ زدن با رفقایشان هستند.

خیابان انقلاب

در پمپ بنزین نزدیک خیابان وصال، جایگاه،خودروهای که در انتظار باشد زیاد ندارد؛هر چند تعدادی خودرو بیش از روزهای معمول در صف انتظار قرار دارند.یکی دو نیروی پلیس در جایگاه به چشم می آیند.

ساعت 40/12 نیمه شب -زیر پل حافظ

اطراف پمپ بنزین جایگاه نزدیک زیر پل حافظ تعدادی خودرو توقف کرده اند. ظاهرا کسی نمی تواند از جایگاه استفاده کند.عدد خودروهای در صف بیش ازده خوردو نیست.به خیابان فرودسی که می رسیم حجم نیروهای پلیس در دورو اطراف میدان بیش ازدیگر خیابان ها به چشم می خورد.این حضور به معنای آماده باش پلیس است.

ساعت 50/12 نیمه شب-خیابان ستارخان

نزدیک جایگاه از سرباز جوانی که پشت خوردو پلیس نشسته است می پرسم «افسر! می گن قانون هدفمند کردن شروع شده؟ درسته» و او به جای جواب دادن، سر تکان می دهد و بعد که ادامه می دهم «حتما شما هم آماده باشید» به یک کلام بسنده می کند که «بله». جایگاه، ازدوپمپ بنزین قبلی شلوغ تر است.

ساعت یک بامداد-فلکه دوم صادقیه

جز چراغ های چشمک زن راهنمایی و رانندگی و اسامی شرکت های بزرگ و کوچک تجاری خبر دیگری در این نقطه شهر نیست.به سمت پمپ بنزین بزرگراه محمد علی جناح می رویم، آنجا فضاعادی است و از دیگر جایگاه ها خلو تر.

ساعت 15/1 بامداد-میدان آزادی

شمال میدان آزادی صدای اتوبوس های که به شمال کشورمی روند بیش از بقیه به گوش می رسد. «فومن- صومعه سرا»، «آقا رشت می ری»، «دربستی به قیمت اتوبوس»
از ماشین پیاده می شویم و باز دوباره از پلیس نگهبان که داخل یک کانکس قرار گرفته سوال درباره قانون هدفمند کردن را می پرسم و می شنوم که«از ساعت 12 شروع شده» پاسخ را خیلی سرد می دهد. انگار سوال نامربوطی از او پرسیدم.
مرد میانسال کمی آن طرف تر برای رشت مسافر سوارمی کند.وقتی ازاو درباره اجرایی قانون سوال می کنم برداشت جالبی دارد:«متکی را برداشتند، ازصبح هم معلوم بود قراره امشب اجرا بشه!»
وقتی از او می پرسم با افزایش قیمت بنزین چه کرایه ای دریافت می کند می گوید: امشب که ده تومن را می ریم،با اینکه الان بنزین 700 تومنی زدم. حالا از فردا ببینیم چه می شود.»
جوانکی هم که برای کرج مسافر می زدند نرخ کرایه اش را دو هزار تومان ذکر می کند. رقمی که تا یک ساعت قبل 1300 تومان بوده و حالا با قیمت بنزین 700 تومانی که او معتقد است «نمی صرفد» و به همین دلیل کرایه اش 500 تومان گران شده است.
ماشینمان خراب می شود ومجبورمی شویم چند متری ماشین را هل بدهیم .برخلاف انتظار،مرد شمالی کمکمان می کند و از فیوز های خودش به ما می دهد.جوان کرجی هم نگاهی به ماشین می اندازد واتصالیش را برطرف می کند.

ماشین دوباره روشن می شود... .

*خبرآنلاین


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ