از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

رأي اعتماد نمايندگان به اکثريت کابينه احمدي‌نژاد در حالي که برخي رسانه‌هاي خارجي، ‌دنباله‌هاي داخلي و شخصيت‌هاي سياسي براي از اکثريت افتادن کابينه و يا تشکيل حداقلي آن دندان تيز کرده بودند، خنثي کننده توطئه‌هاي بسياري بود. هر چند اين رأي اعتماد، بلافاصله با اما و اگرهاي برخي از مخالفين دولت مواجه شد. آقاي باهنر که از جمله اين افراد بود،‌ در شام همان روزي که مجلس به کابينه رأي داد،‌ در جمع اعضاي تشکل سياسي‌اش گفت که تلاشي براي رأي نياوردن وزراي دولت دهم نکرده بلکه اين اتفاق را در مجلس پيش‌بيني کرده بود!

آقاي باهنر همچنين از ابلاغ نظر رهبري و تأثير آن در رأي نمايندگان خبر داد که: همه چيز به خير گذشت و پيام رهبري بود که نقش مهمي در اين زمينه ايفا کرد. در زمان شمارش آرا فضا را اين طور مي‌شد ديد که اگر توصيه رهبري نبود، احتمال داشت که 8 الي 9 نفر از وزرا رأي نياورند و اين آغاز خوبي براي دولت نبود. رهبري به دولت توصيه کرده بودند که نظر مراجع را در باره وزارت زنان لحاظ کنند.

متأسفانه اين بار هم مواضع نايب رئيس مجلس با استقبال رسانه‌هاي خارجي مواجه شد و اين جملات که قطعاً با هدف خيرخواهانه ابراز نشده بود، بلافاصله مورد توجه دشمنان رهبري انقلاب قرار گرفت تا جايي که رأي مجلس به کابينه را بر اثر فشار رهبر انقلاب عنوان کردند. درباره اظهارات آقاي باهنر لازم است نکاتي ذکر شود:

1. برخلاف آنچه توسط اين همکار محترم عنوان شده،‌ رهبر معظم انقلاب هيچ امر حکومتي درخصوص رأي به کابينه نداشتند بلکه با توجه به بررسي دولت و لزوم تشکيل سريع‌تر کابينه،‌ اظهار اميد کرده بودند که کابينه يکپارچه رأي بياورد. درخصوص وزارت زنان نيز ضمن اشاره به اختلاف فتواي خود با برخي از مراجع عظام و عدم اشکال حضور زنان در رأس وزارتخانه‌ها،‌ تصميم در اين خصوص را به نمايندگان واگذاشته بودند و به دولت نيز توصيه کرده بودند که با اطلاع‌رساني درست درخصوص اين تصميم،‌ کاري کند که مراجع عظام از اظهارنظر علني خودداري کنند که اين اتفاق نيز افتاد.

2. توصيه رهبري در اين خصوص براي اولين بار نبود بلکه 20 سال قبل نيز در آستانه تشکيل اولين دولت آقاي‌ هاشمي رفسنجاني،‌ رهبر انقلاب خطاب به نمايندگان وقت، نه تنها اظهار اميد که اين چنين خطاب به نمايندگان امر کردند: ما به نمايندگان مجلس شوراى اسلامى رأى داديم و اينها هم در تصميم‏گيرى نسبت به وزرا آزادند. وزرايى که از طرف آقاى رئيس جمهور به مجلس پيشنهاد خواهند شد، نمايندگان آزادانه درباره‏ اينها تفحص مي‌کنند و رأى مي‌دهند؛ اما من مي‌خواهم بگويم که امروز مصلحت نيست که يک وزارتخانه بدون وزير بماند و در اين شرايط حساس، کارهايش متوقف بشود. نبايد طورى بشود که در مجلس شوراى اسلامى، به خاطر اختلاف سليقه و خداى نکرده نظرهاى شخصى، به يک وزير يا دو وزير و يا بيشتر، رأى داده نشود و در نتيجه وزارتخانه‌اي بدون وزير بماند. يک روز هم جايز نيست که وزارتخانه‏اى بدون وزير بماند.

3. نقل قول رهبري که ابتدا توسط رئيس محترم مجلس در روز چهارشنبه در جلسه‌اي خصوصي خطاب به حدود 10 تن از نمايندگان ابراز و در مجلس شايع شد و در روز پنجشنبه نيز قبل از نواختن زنگ رسميت جلسه به شکل عمومي‌ترعنوان شد، حدود يک هفته قبل از آن، در ديدار رهبري معظم انقلاب با آقاي لاريجاني به صورت عادي ابراز شده بود. در همان ايام با توجه به نقل قول‌هاي مختلفي که بويژه درخصوص نظر رهبر انقلاب درباره وزارت بانوان ابراز مي‌شد، در تماس تلفني و يا پيگيري حضوري برخي از نمايندگان با مسئولان بيت رهبري (از جمله در تماسي که بنده نيز داشتم)، نظر رهبر انقلاب به اطلاع نمايندگان مي‌رسيد و تأکيد مي‌شد که اين نظر رهبر انقلاب الزام‌آور نيست و ايشان فقط توصيه کرده‌اند و تأکيد مي‌شد که نمايندگان بايد به وظيفه قانوني خود عمل کنند. بديهي است که نمايندگان مجلس نه تنها در برابر اوامر رهبري انقلاب مقاومتي نخواهند داشت، بلکه نسبت به اجراي آن افتخار هم مي‌کنند اما درخصوص مورد اخير، از سوي رهبري انقلاب امري صورت نگرفته بود.

4. چند روز قبل از رأي به وزراي پيشنهادي، وقتي خبرنگاران از فضاي مجلس پرسيدند، گفتم که هيچ اراده‌اي براي اين که تعداد زيادي از وزراي پيشنهادي رأي نياورند، در مجلس وجود ندارد جز آقاي باهنر و طيف ايشان يعني همان اصولگراياني که در انتخابات رياست جمهوري از ميرحسين موسوي حمايت کردند که براي رأي نياوردن هشت وزير تلاش مي‌کنند. اين خبر را بر اساس اظهاراتي که آقاي باهنر در جلسه شوراي مرکزي فراکسيون و يا به صورت خصوصي در بين نمايندگان و يا در صحن علني مجلس عنوان کرده بود گفتم، بويژه که ايشان از جمله مخالفان کليات کابينه بود يعني اکثريت کابينه از نظر ايشان شرايط لازم را نداشتند.

5. بسياري از فعالان جريان اصولگرايي بويژه آنها که حوادث را بر اساس اخبار رسانه‌اي دنبال مي‌کنند، از تلاش آقاي باهنر براي لطمه زدن به دولت دهم تعجب مي‌کنند و حتي ظاهر شدن باهنر به عنوان مخالف کليات کابينه براي برخي از رسانه‌هاي اصولگرا نيز تعجب‌آور بود، در حالي که اين رفتار براي آنهايي که از نزديک در جريان موضعگيري‌هاي ايشان و برخي از نمايندگان ديگر هستند، امري بديهي است. به نظرم اگر آقاي باهنر به سؤالات زير پاسخ دهند،‌ مي‌توان به راحتي از جعبه سياه اين موضعگيري‌ها رمزگشايي کرد:

چه کساني در ايام انتخابات در فراکسيون اصولگرايان تمام تلاش خود را مصروف جلوگيري از جمع‌بندي فراکسيون در حمايت از احمدي‌نژاد کردند و پس از آن که فراکسيون تصميم به حمايت از وي گرفت،‌ از اعلام آن خودداري کردند.

چه کسي در همان ايام در جلسات مختلف با امثال آقاي تابش (رئيس فراکسيون اقليت) براي آقاي خاتمي پيام مي‌داد که زبان ما بسته است،‌ اميدواريم شما برخي نکات را درباره دولت نهم مطرح کنيد. چه کسي چند روز قبل از انتخابات در سخنراني خود،‌ موسوي و احمدي‌نژاد را اصولگرا معرفي کرد با اين تفاوت که احمدي‌نژاد اصولگرايي است که با سرعت 220 کيلومتر مي‌راند و ممکن است هر لحظه تصادف کند ولي موسوي اصولگرايي است که با سرعت متعادل مي‌راند. جالب اينجاست که اين اصولگراي متعادل مورد حمايت اين فرد، بعد از انتخابات تاکنون بيش از ده‌ها بار از جاده امام و انقلاب خارج شده و تصادف کرده و تلفات داده!

چه کسي حدود يک ماه قبل از انتخابات در جلسه‌اي که آقاي حسينيان و زارعي نيز حضور داشتند،‌ رسماً گفت که معتقد است برخي از شخصيت‌ها و احزاب اصولگرا بايد از موسوي حمايت کنند تا اگر رأي آورد، بتوانند در قدرت حضور داشته باشند و از تکرار دوم خردادي ديگر جلوگيري کنند.
چه کسي قافيه را باخته بود تا آنجا که به گفته يکي از مسئولان ارشد ستاد موسوي، حاضر شد در فيلم انتخاباتي موسوي هم حضور يابد و البته مشاوران اصلاح‌طلب موسوي، کانديداي خود را از اين کار منع کردند با اين توجيه که در اين صورت، راست سنتي نيز در آراي جبهه سبزپوشان خود را شريک مي‌داند.

چه کسي از آخرين تلاش خود براي حمايت از موسوي نيز دريغ نکرد و چند روز قبل از انتخابات در نامه‌اي به يکي از مقامات عالي‌رتبه، خيرخواهانه(!) از ايشان مي‌خواهد تا با توجه به احتمال پيروزي اصلاح‌طلبان،‌ ضمن حمايت تلويحي از موسوي،‌ از تکرار دوم خرداد جلوگيري کند.

6. روز چهارشنبه – يک روز قبل از رأي به کابينه دولت دهم – بنده به آقاي لاريجاني گفتم که برخي به دنبال اين هستند که بگويند مجلس قصد رأي دادن به کابينه دهم را نداشت و با پيام رهبري مجبور شد اين کار را انجام دهد. آقاي لاريجاني اين نگاه را بدبينانه و غيرمنصفانه دانستند و به من توصيه کردند که از اين زاويه به قضايا نگاه نکنم. دقيقاً يک روز بعد، وقتي مجلس به کابينه پيشنهادي نمره 18 داد،‌ آقاي باهنر همان گمانه‌زني را به واقعيت مبدل ساخت!

به نظرم رهبر معظم انقلاب با اعلام نظر خود، در واقع تلاش کردند تا کساني که براي از اکثريت انداختن کابينه يا تشکيل حداقلي آن در صحن علني تلاش مي‌کردند را متنبه سازند تا آنها از اين تلاش دشمن‌پسند دست بردارند که متأسفانه اين افراد - و از جمله مثل آقاي باهنر - به توصيه رهبري عمل نکردند و همچنان به حدود 9 وزير پيشنهادي رأي ندادند و ولايت پذيري خود را به اثبات نرساندند.

7. آقاي باهنر متأسفانه با بيان ناقص و يکطرفه ديدگاه رهبر انقلاب،‌ نه تنها در حق مجلس و دولت که در حق مراجع و رهبر معظم نيز ظلم کردند. به دليل اين که اگر رهبري فرموده بودند که دولت نظر مراجع را کسب کند و به عقيده ايشان اين کار را نکرده و وزير زن معرفي کرده بود،‌ پس چرا مجلس به يک وزير زن رأي داد و نظر مراجع را کسب تأمين نکرد؟ اگر رهبري درخصوص بقيه اعضاي کابينه،‌ امر به رأي دادن کرده بودند،‌ پس چرا مجلس به وزير پيشنهادي نيرو رأي نداد و چند نفر هم از حداقل آرا برخوردار بودند؟

اي کاش آقاي باهنر از استقبالي که شبکه اطلاع‌رساني استکبار در داخل و خارج از مواضع وي مي‌کنند،‌ متنبه مي‌شدند و اين مسير را تغيير مي‌دادند، اي کاش...

ایران  
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ