از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

اخبار,اخبار اقتصادی , تعرفه‌های جدید برق

تعرفه‌های مصرف برق در بخش خانگی به همراه جزئیات تعرفه‌ای هر شهر در گروه‌های مختلف از سوی وزارت نیرو منتشر شد.

افزایش 20 درصدی تعرفه‌های برق بدون تغییر ساختار تعرفه‌ها مصوبه‌ای بود که در تاریخ دوم اسفندماه سال 93 به تصویب هیات وزیران رسید و در تاریخ نهم اسفند ماه برای اجرا از سوی معاون اول ریاست‌جمهوری ابلاغ شد. پس از آن، تعرفه‌های جدید مصرف برق خانگی با ابلاغ وزیر نیرو در تاریخ 27 اسفندماه در دستور کار شرکت‌های توزیع برق قرار گرفت.

 

در تعرفه اعلام شده مناطق به چهار گروه مناطق عادی و ماه‌های غیرگرم در مناطق گرمسیر،   ماه‌های گرم در مناطق گرمسیر1،  ماه‌های گرم در مناطق گرمسیر2، ماه‌های گرم در مناطق گرمسیر3 و  ماه‌های گرم در مناطق گرمسیر4 تقسیم‌بندی شده‌اند. براساس این گزارش حداکثر بهای انرژی بدون احتساب اضافه پرداختی و تخفیف بند (١-١) شرایط اختصاصی به ازای هر کیلووات ساعت به طور متوسط در مناطق عادی و ماه‌های غیرگرم مناطق گرمسیر ١٧٧٣ ریال و در ماه‌های گرم مناطق گرمسیر ١٥٠٠ ریال خواهد بود.

 شرایط اختصاصی مربوط به مصارف خانگی
از سوی دیگر در این گزارش شرایط اختصاصی مربوط به مصارف خانگی نیز اعلام شده است. در این خصوص به منظور تشویق مشترکان برای جابه‌جایی مصرف از ساعات اوج بار، پس از محاسبه بهای برق مصرفی، اضافه پرداختی مصارف اوج بار و تخفیف مصارف غیراوج بار برای آن دسته از مشترکانی که دارای لوازم اندازه‌گیری چندزمانه هستند دو روش در نظر گرفته شده است. در روش اول اضافه پرداختی مصارف اوج بار مساوی با کل مصرف اوج بار در دوره ضربدر ٤٠٩ ریال خواهد بود.

 

در روش دوم نیز تخفیف مصارف غیراوج بار مساوی با کل مصرف کم‌باری در دوره ضربدر ٢٠٥ ریال (برای مشترکانی که دارای لوازم اندازه‌گیری سه زمانه هستند) و کل مصرف غیراوج بار در دوره ضربدر  ٨٢ ریال (برای مشترکانی که دارای لوازم اندازه‌گیری دوزمانه هستند) در نظر گرفته خواهد شد. در این بخش تبصره‌ای نیز مد نظر قرار گرفته که براساس آن ارقام فوق برای ماه‌های گرم مناطق گرمسیر١ با ضریب یک‌سوم و مناطق گرمسیر٢، ٣ و٤ با ضریب دوسوم محاسبه می‌شود.


همچنین بهای برق مشترکان جانباز ٢٥ درصد و بیشتر در مناطق عادی و گرمسیر به ترتیب با کسر ٨٠ و ١٠٠ کیلووات ساعت از متوسط مصرف ماهانه انرژی برق آنها محاسبه خواهد شد.


در تعرفه‌های اعلام شده همچنین به منظور تامین هزینه‌های اداری برق روستا، شرکت به ازای هر مشترک مبلغ ٢٢٠٠ ریال از مبلغ صورتحساب کسر می‌کند و شورای اسلامی روستا (نگهدارنده شبکه برق) نیز مکلف خواهد بود تا بهای برق تحویلی به مشترکان را برحسب مورد براساس تعرفه‌های مربوطه (١و٢و٣و٤و٥) محاسبه و از مصرف‌کنندگان دریافت کند.

 اصلاح آیین‌نامه‌ تکمیلی تعرفه‌ برق
همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) نیز از اصلاح آیین‌نامه‌ تکمیلی تعرفه‌ برق خبر داد. مدیرعامل توانیر در نخستین نشست کمیته ملی کاهش تلفات برق در سال 1394 در این خصوص اظهار کرد: کاهش تلفات شبکه توزیع در سال 93 به صرفه‌جویی مصرف برق منجر شده که معادل فعالیت یکساله یک نیروگاه یک‌هزار مگاواتی است.

 

همایون حائری  از افزایش انرژی تحویلی به شبکه در سال 93 درمقایسه با سال 92 خبر داد و گفت: انرژی تحویلی به شبکه از 194 میلیارد و 472 میلیون کیلووات‌ساعت در سال 92 به 206 میلیارد و 520 میلیون و 663 هزار کیلووات‌ساعت در سال 93 رسید. به‌گفته وی، انرژی توزیع‌شده نیز در دوره مورد بررسی از 165 میلیارد و 631 میلیون و 802 هزار کیلووات‌ساعت به 180 میلیارد و 314 میلیون و 613 هزار کیلووات‌ساعت رسیده است.

 

وی سپس با بیان آنکه در نیمه دوم سال گذشته 22 نشست کمیته ملی طرح جهادی مهندسی کاهش تلفات برگزار شده است، اظهار کرد: در این نشست‌ها راهکار‌های اجرایی مهم بررسی، اولویت‌بندی و اجرای آنها پیگیری شده است. حائری درخواست اصلاح آیین‌نامه‌ تکمیلی تعرفه‌های برق با رویکرد کاهش تلفات، راه‌اندازی داشبورد مدیریت کاهش تلفات به‌منظور کنترل روند اقدام‌ها، تغییر سطوح ولتاژ خطوط طولانی شبکه، سنجش‌پذیری دقیق میزان تلفات هر شرکت ازطریق نصب کنتورهای مدیریت شبکه، کنترل صحت سامانه اندازه‌گیری مصارف مشترکان دیماندی ازطریق نصب کنتورهای هوشمند و استفاده از ترانسفورماتورهای کم‌ظرفیت و کم‌تلفات برای کاهش و حذف شبکه‌های فشار ضعیف را از تصمیم‌های این کمیته در دو بخش تلفات فنی و غیرفنی برشمرد و افزود: در راستای استفاده از ترانسفورماتورهای کم‌ظرفیت و کم‌تلفات، خطوط تولید ترانس‌های ʹAB و ʹCC در شرکت ایران ترانسفو راه‌اندازی شد. وی خرید 360 هزار دستگاه کنتور هوشمند مشترکان دیماندی شرکت‌ها، نصب کنتور مرجع در مجموعه‌های تجاری و مسکونی کنترل بار راکتیو شبکه و اصلاح ضریب قدرت و تامین برق مشترکان دیماندی بالای 150 کیلووات ازطریق ولتاژ اولیه را از دیگر تصمیم‌های اتخاذشده در این کمیته اعلام کرد.


به‌گفته مدیرعامل شرکت توانیر، برنامه کاهش تلفات شبکه در سال 1394 نیز با اقدام‌های مهمی شامل نظارت مستمر بر روند اقدام‌های اجرایی و ارزیابی عملکرد شرکت‌ها در زمینه کاهش تلفات، پیگیری اجرای نصب کنتورهای AMI، نهادینه‌سازی تفکر مهندسی در توسعه شبکه با دیدگاه کاهش تلفات، تمرکز بر مدیریت سمت تقاضا، تسهیل در مقررات توسعه تولید پراکنده و انرژی‌های تجدیدپذیر برای دست‌یابی به هدف تلفات کمتر از 10 درصدی شبکه برق با جدیت پیگیری خواهد شد. وی با بیان اینکه کاهش تلفات از شاخص‌های مهم ارزیابی عملکرد مدیران شرکت‌های برق است، تصریح کرد: مسامحه در اجرای طرح‌های مصوب کمیته یادشده غیرقابل پذیرش خواهد بود.

 

اخبار اقتصادی - دنیای اقتصاد

 

نوشته شده در تاريخ 2015-05-26 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ