از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

چوگان فیل ها، کشتی شتر و جنگ گاوها از جمله عجیب ترین مسابقات ورزشی است که در نقاط مختلف دنیا در بین حیوانات برگزار می شود.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، سالانه شاهد مسابقات ورزشی بسیاری در سراسر جهان هستیم و از تماشای آنها لذت می بریم. اما بد نیست بدانید که مسابقات قهرمانی حیوانات هم طرفداران خاص خودش را دارد.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

چوگان فیل ها

چوگان فیلها در حالی برگزار می شود که فیلبانان بر روی فیل ها سوار هستند. مسابقات چوگان فیل ها در نپال، سریلانکا، هند، و تایلند برگزار می شود. تجهیزات لازم برای این ورزش توپ چوگان استاندارد، 6 تا 10 چوب چوگان (شبیه ساقه های بامبو)، با انتهایی گرز مانند می باشد. این بازی دارای سه کوارتر است. هر فیل را دو نفر می راند و وظیفه آنها هدایت فیل به سوی توپ است.

 

گرچه اولین چوگان فیلها در هند در اوایل قرن بیستم برگزار شد، اما نوع مدرن آن در نپال ریشه دارد. مسابقات چوگان فیل ها در کشورهای نپال و تایلند تحت نظارت انجمن جهانی چوگان برگزار می شود و شرکت کنندگان باید در این بازی رعایت حال فیل ها را بکنند.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

فوتبال اسب ها

استرس باعث ایجاد تنش در حیوانات و در نتیجه رم کردن آنها می شود. حیواناتی را تصور کنید که در حیات وحش زندگی می کردند و وقتی برای اولین بار وارد قفس باغ وحش ها می شوند، رم می کنند. حتی گاهی حیوانات اهلی هم دچار ترس می شوند. کارشناسان رفتارشناسی اسب ها، با آگاهی از تاثیرات منفی استرس بر روی این حیوان نجیب، بازی را اختراع کردند که تنش اسب را کاهش می دهد. این بازی همان فوتبال اسب ها نام دارد.

 

اسب ها از فوتبال لذت می برند. آنها قادرند هم با اسب سوار و هم به تنهایی این بازی را انجام دهند. در شیوه جدید این بازی، از توپ های خیلی بزرگی استفاده می شود. اسب ها و سوارکاران دو تیم می شوند و تلاش خود را برای زدن گل می کنند.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

جنگ گاوها

جنگ گاوها یکی از ورزش های سنتی سوئیسی است. برخلاف جنگ گاوهای وحشی که انسان ها با گاوهای وحشی بازی می کنند، تنها بازیکنان این مسابقه، گاوها هستند. هر جنگی حدود 40 دقیقه به طول می انجامد. این مسابقه در فرانسه، ایتالیا، و همچنین ترکیه طرفداران بسیاری دارد.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

کشتی شترها

کشتی شترها یکی از سنت های شهر سلجوق ترکیه است. در این مسابقه شترهای غول پیکر از روستاهای اطراف در یک استادیوم خاکی به مصاف هم می روند و صحنه های کمدی را برای تماشاچیان خود خلق می کنند.

از آنجایی که کشتی ورزش مناسبی برای شترها نیست ، ین حیوانات از دندان هایشان هم برای غلبه بر دیگری استفاده می کنند. به همین دلیل پوزه بندهایی بر دهان آنها می بندند تا رقیب خود را گاز نگیرند. اما صدای خشمگین شترها هنگام کشتی وحشتناک است.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

بسکتبال فیل ها

در کشور تایلند به فیل های 6 و 9 ساله آموزش می دهند که چطور از خرطوم هایشان برای انداختن توپ در تور بسکتبال استفاده کنند تا به این روش انرژی و سلامت این حیوانات را بهبود بخشند. سازماندهنگان این مسابقه می گویند برای آموزش قوانین ابتدایی بسکتبال به فیل ها، زحمات بسیاری را متحمل می شوند.

آنها ابتدا کنترل توپ را به فیل یاد می دهند. با این آموزش ها فیل یاد می گیرد چگونه توپ را با خرطوم خود نگه دارد. بعد از آن حیوان می آموزد چگونه روی دو پایش بایستد و درحالی که توپ را روی خرطومش نگه داشته راه برود و در نهایت آن را داخل تور بیندازد.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

مسابقات کبوتر غلتان نمایشی

کبوترهای غلتان، نژادی از کبوترهای اهلی هستند که قادرند در حال پرواز و یا بر روی زمین با سرعت زیادی معلق و پشتک بزنند. سرعت برخی از این کبوترها در انجام عمل پشتک زدن انقدر زیاد است که انگار در حال تماشای یک توپ پوشیده شده از پر هستید.

 

هدف از پرورش این کبوترها، شرکت دادن آنها در مسابقه است. هرچقدر که مدت زمان، کیفیت و ارتفاع پرنده از زمین در حین انجام این عمل بیشتر باشد، کبوتر امتیاز بیشتری می گیرد.

 

این مسابقه به صورت گروهی هم برگزار می شود. هر تیم از 8 تا 20 کبوتر تشکیل شده است. داوران شیوه آغاز معلق زدن کبوتر، کیفیت عمل، و ریکاوری بعد از معلق زدن را داوری می کنند.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

جنگ سگ ها

جنگ سگ ها ورزش خونینی است که در آن سگ ها را به اجبار به جان هم می اندازند و گاهی تا پای مرگ با هم می جنگند. این مسابقات در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ممنوع است اما در افغانستان طرفداران زیادی دارد.

 

به رسم معمول این مسابقات دو سگ توسط صاحبانشان وارد رینگ شده و سپس آزاد می‌شوند. دو سگ به جان هم می‌افتند و هر کدام از آن‌ها سعی می‌کند تعادل دیگری را بر هم بزند. صاحبان سگ‌ها با فریادهای خود آن‌ها را برای ادامه جنگیدن تشویق می‌کنند و یک فیلمبردار در حال ضبط این مسابقه است.

 

این جنگ هم همانند سایر جنگ‌ها در عرض چند دقیقه زمانی که یکی از سگ‌ها دیگری را خاک می‌کند به پایان می‌رسد در ‌‌نهایت صاحبان سگ‌ها آن‌ها را از رینگ خارج می‌کنند در برخی از کشور‌ها جنگ سگ‌ها تا زمان کشته شدن یکی از آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

مسابقات دو سرعتی حلزون ها/ آماده! آرام! حرکت!

در این مسابقه از دو یا تعداد بیشتری حلزون استفاده می شود. حلزون ها در یک مسیر دایره مانند با شعاع 13 تا 14 اینچ، با هم مسابقه می دهند. شماره های آنها یا بر روی صدف آنها نقاشی یا کاغذهایی بر روی صدف آنها چسبانده می شود تا بتوان آنها را از هم تشخیص داد. این مسابقه سالانه در سرتاسر جهان برگزار می شود، اما مسابقات جهانی سالانه دو سرعتی حلزون ها در انگلیس شهرت بسیاری دارد.

 

 

عجیب ترین مسابقات ورزشی حیوانات

 

بولینگ بوقلمون

قوانین بولینگ بوقلمون بر پایه همان بولینگ معمولی است. در این ورزش از یک بوقلمون فریز شده به عنوان توپ و 10 بطری پلاستیکی از آب، به عنوان میله های بولینگ استفاده می شود. شرکت کنندگان بوقلمون را بر روی یک سطح یخی سر می دهند. این مسابقات معمولا در مراسم شکرگزاری در آمریکا و کانادا برگزار می شود. /باشگاه خبرنگاران

نوشته شده در تاريخ 2017-12-22 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ