از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

 

سفیر عربستان در آمریکا: حالا زمان مقابله با ایران است/ایران در سه سال بمب اتمی می سازد!

 

 

سفیر عربستان در آمریکا: حالا زمان مقابله با ایران است/ایران در سه سال بمب اتمی می سازد/ملک عبدالله می گوید اگر حمله کنیم احمدی نژاد محبوب نمی شود

در یکی از اسناد ویکی لیکس به ضیافت ناهار سفیر عربستان در امریکا برای جانشین سفیر امریکا در عربستان  و عناد مقامات این کشور با ایران اشاره شده است. این سند در 20 نوامبر سال 2007 تنظیم شده است.

در این سند ویکی لیکس آمده است: در روز 20 نوامبر، سفیر عربستان در امریکا ، جانشین سفیر {آمریکا} و معاونانش را به اقامتگاهش در ریاض برای ناهار دعوت کرد. عادل الجبیر موضع تندی علیه ایران اتخاد کرد.

وی گفت کرد که بعید است که هر تحریم اقتصادی در اینده ی نزدیک برای جلوگیری از ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای کافی باشد.

الجبیر ساخت سلاح هسته ای توسط ایران! را برای عربستان یک فاجعه خواند.

سفیر عربستان به جانشین سفیر{امریکا} گفت که حالا زمان مقابله با ایران است.

وی گفت که ایران عامل مشکلاتی است که امریکا و عربستان در سال های اخیر با آن در منطقه مواجه شده اند! عادل الجبیر گفت: هیچ کس تا حالا جلوی انها نایستاده است.

وی گفت که امریکا باید به طور موثر با دخالت ایران در منطقه مقابله کند. الجبیر ادعا کرد که مذاکرات اخیر امریکا و ایران در بغداد ایران را تشویق کرده است.

الجبیر اضافه کرد که این مذاکرات، تفکر و عقیده ی حکومت ایران را مبنی بر اینکه جایگاه امریکا در منطقه در حال تضعیف است و نفوذش در حال کاهش است، را تقویت کرده است. وی گفت: دو سال پیش زمان گفتگو با ایران بود، اما نه الان.

در ادامه این سند آمده است: سفیر عربستان گفت: ایران از زمان انقلاب 1357 واکنش هایی با قدرت و قاطعیت داشته تا اشتی جویانه.

الجبیر گفت: موضع ملک عبدالله در مورد ایران روشن است.  وی گفت: ملک عبدالله معتقد است که تنها یکبار نمایش قدرت امریکا ، باعث توقف سیاست های توسعه طلبانه ایران و برنامه ی هسته ای این کشور می شود!

وی افزود: روشن است که برنامه هسته ای ایران برای تولید سلاح های هسته ای است!

سفیر عربستان در امریکا متذکر شد که ملک عبدالله این قضیه را قبول ندارد که حمله نظامی علیه ایران باعث محبوبیت احمدی نژاد می شود! الجبیر گفت: ملک معتقد است که برعکس این قضیه اتفاق می افتد!

وی اضافه کرد که عربستان امیدوار است که متحدان احمدی نژاد در انتخابات مجلس در سال 2008 بازنده شوند. سفیر امریکا در عربستان گفت: او سپس به یک ادم بی قدرت تبدیل می شود!

الجبیر در ادامه تصریح کرد: ما نمی دانیم که ایا این باعث می شود که دست و پنجه نرم کردن با این فرد اسان تر شود یا خطرناک تر؟

وی همچنین به توانایی تحریم های اقتصادی برای جلوگیری از ایران برای دستیابی به سلاح های هسته ای مطمئن نبود.

در ادامه این سند ویکی لیکس آمده است: به نظر الجبیر، از وقتی که تهران دارای 3 هزار سانتریفیوژ شد، این کشور توانایی ساخت بمب اتمی را در مدت 3 سال دارد.

وی گفت که مسئولان سعودی می ترسند که تغییرات اتی دولت و جرخه ی انتخابات امریکا به ایران فرصت کافی برای کامل کردن چرخه ی سوخت هسته ای بدهد.

الجبیر اضافه کرد که تحریم های اقتصادی حداقل در حالت کنونی، ممکن است که برای جلوگیری از پیشرفت سریع ایران در خصوص سلاح هسته ای کافی نباشد.

در این سند ویکی لیکس آمده است: وی گفت که تحریم های سخت تر ممکن است که جواب دهد.

سفیر عربستان در امریکا گفت: دو مانع بزرگ برای متوقف کردن برنامه هسته ایران از طریق تحریم های سازمان ملل چین و روسیه هستند.

الجبیر در خصوص روسیه گفت: باید پاچه خواری پوتین را کنیم.

وی تصریح کرد: روس ها می خوانهد که مثل ابر قدرتی که فکر می کنند هستند، با انها رفتار شود.

عادل الجبیر گفت: از نگاه پوتین، او رهبر دومین کشور قدرتمند دنیا است و هنوز امریکا از او به خاطر انتخابات و حقوق بشر انتقاد می کند.

وی گفت که کسب همکاری روسیه در مورد تحریم های علیه ایران نیاز دارد که چنین نگرانی هایی کنار گذاشته شود و بر روی چیزی های مهم و ضروری تمرکز شود که ایران را متوقف کند.

سفیر امریکا در عربستان همچنین توصیه کرد که در خصوص چین هم چنین رویکردی اتخاذ شود.

الجبیر گفت که عربستان می تواند نقش خود را در این قضیه با رشوه دادن به روسیه و چین ایفا کند.

وی گفت: عربستان می تواند به روسیه پیشنهاد همکاری در حوزه انرژی و توافقات اقتصادی را دهد تا این کشور بتواند هر ضرری را که به خاطر کاهش رابطه با ایران متحمل می شود را جبران کند.

عادل الجبیر گفت: ما چنین کارهایی را می توانیم انجام دهیم اما نمی توانیم به انها مشروعیت و احترام بدهیم.

وی ادامه گفت: تنها شما (امریکا) می توانید این کار را انجام دهید.

سفیر امریکا در عربستان گفت: روابط قوی با چین می تواند کلید توقف ایران در دستیابی به سلاح هسته ای باشد.

توضیح سند ویکی لیکس: دیدگاه های عادل الجبیر به عنوان یک مشاور بلندپایه سلطنتی در طی 8 سال گذشته و یکی از معتمدان نزدیک به ملک عبدالله، دنباله روی سیاست پادشاهی سعودی است.

اظهارات او مشخص می سازد که نگرانی های سعودی در خصوص برنامه ی هسته ای ایران در حال افزایش است و اعتماد دولت سعودی به توانایی تحریم های اقتصادی کنونی برای تغییر رفتار ایران محدود باقی می ماند.

وی همچنین به نظر می رسید که معتقد است که تحریم های سخت تر بر روی ایران ممکن است جواب دهد مخصوصا اگر روسیه و چین هم همکاریشان به دست اید، اما این کار هزینه ی زیادی دارد.../تحلیل:انتخاب

نوشته شده در تاريخ 2017-10-08 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ