از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

 

 

سنگيني قيمت هر شانه تخم‌مرغ روي شانه مردم

 

 

درحاليكه به گفته مرغداران افزايش قيمت تخم‌مرغ ناشي از كمبود آن در پي بيماري آنفولانزاي پرندگان و حذف 40 درصد از گله‌هاي كشور به دليل نبود اعتبار براي مقابله از شيوع اين بيماري در زمستان گذشته است؛ وزير كشاورزي دليل افزايش قيمت اين محصول را سودجويي برخي افراد دانسته و معتقد است برخي از شرايط ايجاد شده در بازار، سوء استفاده كرده و سبب افزايش قيمت آن در بازار شده‌اند و شرايط توليد و واردات در اين زمينه نقشي ندارد.

به گزارش ايسنا، طبق گفته صادق خليليان در توليد تخم‌مرغ مشكلي وجود ندارد، بلكه بالا بودن تعرفه واردات آن سبب برخي مشكلات شده كه تعرفه اصلاح شده است.

اين درحاليست كه مرغداران معتقدند مشكل افزايش قيمت تخم‌مرغ از بهمن ماه سال گذشته در پي شيوع بيماري آنفلانزاي پرندگان و نابودي

28 ميليون قطعه مرغ تخم‌گذار ايجاد شده كه سبب كمبود جوجه و از بين رفتن نقدينگي مرغداران شده است.

مرغداران تاكيد دارند: اگر سال گذشته طبق پروتكل جهاني با بيماري آنفولانزاي پرندگان برخورد مي‌شد و با توجه به اطلاعات سازمان دامپزشكي و پيش‌بيني اين سازمان براي بروز بيماري اگر اعتبار براي جلوگيري از شيوع آن تامين مي‌شد، اين بيماري در بدو ورود از بين مي‌رفت و به گله‌هاي ديگر سرايت نمي‌كرد.

درحاليكه براساس پروتكل جهاني براي مبارزه با بيماري آنفولانزاي پرندگان، كانون آلوده تا شعاع سه كيلومتري بايد معدوم و تا شعاع 10كيلومتري بايد قرنطينه شود. اما در كشور ما سال گذشته به دليل نداشتن اعتبار اين قانون اجرايي نشد و طبق قانون ايران بايد كانوني آلوده به اين بيماري باشد و طيور آن پس از آلودگي دفن شوند تا خسارت پرداخت شود كه اين امر در سال گذشته باعث پيش‌روي بيماري به واحدهاي ديگر و معدوم شدن 40 درصد از گله‌هاي مرغ تخم‌گذار شد و امسال ايران را نيازمند واردات بالاي تخم‌مرغ و همچنين افزايش قيمت اين محصول در بازار مصرف كرده است.

از ششم بهمن ماه سال گذشته در پي بروز بيماري آنفولانزاي پرندگان قيمت هر شانه تخم‌مرغ به شش هزار تومان در سطح شهر افزايش يافت و پس از آن با وجود عرضه مستقيم اين محصول در ميادين ميوه‌و‌تره‌بار (البته به صورت جسته و گريخته) همچنان قيمت براي مصرف‌كنندگان بالا است و طي روزهاي اخير اين قيمت به اوج رسيد.

اكنون با صفر شدن تعرفه واردات، عرضه مستقيم تخم‌مرغ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنين موسسه جهاد استقلال وزارت جهاد كشاورزي حداقل قيمت در بازار مصرف شانه‌اي هفت هزار تومان و دانه‌اي 250 تومان فروخته مي‌شود كما اين كه اين قيمت به شانه‌اي بيش از هشت هزار تومان و دانه‌اي 300 تومان هم رسيد.

لازم به ذكر است؛ سازمان دامپزشكي سال گذشته پيش‌بيني بازگشت اين بيماري از سال 86 را داده بود اما اعتباري براي معدوم سازي كانون آلوده در ابتداي شيوع نداشت و اين بيماري به واحدهاي ديگر نيز منتقل شد؛ به طوريكه معدوم‌سازي واحدهاي آلوده با هزينه مرغداران صورت گرفت و سپس دامپزشكي مبلغ را به آن‌ها پرداخت كرد.

استان‌هاي تهران، البرز، قم و قزوين به عنوان قطب توليد تخم‌مرغ كشور سال گذشته از مرغ تخم‌گذار تهي شدند و استان‌هاي تهران و البرز كه 29 درصد توليد تخم‌مرغ را بر عهده دارند ميزان پرنده‌هايشان از 19 ميليون قطعه سال گذشته به يك ميليون قطعه در سال جاري رسيده است كه اين امر باعث كاهش توليد جوجه و افزايش قيمت آن و همچنين كاهش نقدينگي توليدكنندگان گرديد البته55 تا 60 درصد خسارات از سوي بيمه به عنوان غرامت پرداخت شد.

امسال نيز با توجه به درگيري كشورهاي چين، ويتنام و هند و همچنين اخطار سازمان‌هاي فائو و OIE آسيا در خطر جدي آنفولانزاي پرندگان است كه بايد اعتبار براي درگيري اين بيماري پيشاپيش تامين شود تا به سرگذشت سال قبل دچار نشويم و امروز با كمبود تخم‌مرغ و افزايش قيمت آن مواجه نباشيم تا براي تنظيم بازار مجبور به واردات از كشور تركيه شويم؛ كشوري كه سال گذشته همزمان با ايران درگير بيماري آنفولانزاي پرندگان شد و عليرغم عقب‌تر بودن وضعيت دامپزشكي‌اش از ايران توانست اين بيماري را كنترل كند و اكنون علاوه بر تامين نياز داخلي خود، صادركننده تخم‌مرغ به ايران باشد.

به گفته مديرعامل اتحاديه مرغ تخم‌گذار مجوز 15 هزار تن تخم‌مرغ با اولويت واردات از تركيه صادر شده و اين ميزان واردات براي تنظيم بازار در راه است.

درحاليكه سال گذشته 750 هزار تن تخم‌مرغ در كشور توليد شد و ميزان ناچيزي در مقاطع مختلف براي تنظيم بازار وارد كشور شد اما امسال مشخص نيست واحدهاي توليد داخل قادر به توليد چقدر از نياز كشورمان باشند و چه ميزان تخم‌مرغ وارد مي‌شود؛ از سوي ديگر مصرف‌كننده با قيمت‌هاي روبه افزايش مواجه است.

همچنين با توجه به اينكه هزينه توليد هر قطعه مرغ تخم‌گذار 13 هزار تومان است و در صورت بيماري و معدم‌سازي بيمه مبلغ چهار هزار و 600 تومان براي هر قطعه پرنده غرامت مي‌پردازد؛ اگر به اين بيماري مبتلا شويم توليدكننده با خسارت بيش از هفت هزار تومان براي هر قطعه پرنده مواجه خواهد شد.

اميد است با توجه به هشدار فائو و OIE مبني بر درگيري اين بيماري در كشورهاي آسيايي در سال جاري، با تامين اعتبار به سرنوشت امسال و سال گذشته دچار نشويم.... / تحلیل : عصر ایران

نوشته شده در تاريخ 2017-10-06 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ