از همه جا از همه رنگ
از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

 

  ضعف قانونی، فضا را برای بروز خشونت در خانواده فراهم می كند

 

نبود فرهنگ مناسب، نبود قوانین و مقررات مشخص، عدم حمایت های قضایی و وجود زمینه بروز خشونت در جامعه سبب شده است كه بسیاری از خشونت ها به قتل تبدیل شود.

دكتر امان الله قرائی مقدم در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با استناد به اخبار مندرج در صفحات روزنامه و رسانه های مختلف، گفت: خشونت های جسمی به ویژه خشونت در خانواده و بروز قتل افزایش یافته است.

وی با بیان اینكه فقر، بیكاری و ناتوانی والدین در برآورده كردن نیازهای خانواده ، توقعات نامعقول اعضای خانواده و مشكلات روحی و روانی می تواند خشونت در خانواده را افزایش دهد، گفت: ضعف و مشكلات قانونی سبب شده است، اعضای خانواده به ویژه مرد و پسران فضا را برای اعمال خشونت در خانواده باز كند.

این آسیب شناس مسایل اجتماعی وجود این تفكر سنتی مبنی كه مشكلات باید در درون خانواده حل شود را عاملی در بروز جرایم و خشونت در خانواده بیان كرد و افزود: بسیاری از زنان و دختران در خانه مورد خشونت قرار می گیرند، اما به دلیل این تفكر سنتی این مساله را بروز نمی دهند. متاسفانه قانون نیز از آسیب دیدگان به ویژه زنان حمایت خاصی نمی كند.

این جامعه شناس افزود: نبود فرهنگ مناسب و قوانین و مقررات مشخص، عدم حمایت های قضایی و وجود زمینه بروز خشونت در جامعه سبب شده است كه بسیاری از خشونت ها به قتل تبدیل شود.

وی درباره علل بروز قتل در خانواده ، به خشن بودن فضای جامعه اشاره كرد و یادآور شد: سریال ها و فیلم هایی كه صحنه های دلخراش خون و ترور و برخورد نامناسب افراد در جامعه را به نمایش می گذارد سبب سردرگمی و فرو ریختن ارزش ها و هنجارها در نتیجه بروز خشونت در درون خانواده می شود.

قرائی مقدم با تاكید بر اینكه مسایل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در بروز خشونت در خانواده نقش دارد، اظهار كرد: فرد در بیرون از خانواده مورد خشونت اعضای جامعه قرار می گیرد و این خشونت را به داخل خانواده سوق می دهد و سعی می كند انتقامش را از یكی از اعضای خانواده بگیرد.

● اعتیاد نقش تاثیرگذاری در بروز قتل در خانواده ندارد

وی مدعی شد: سطح سواد و تحصیلات، شخصیت درونی افراد، وضع اقتصادی و نحوه تربیت وی همگی در بروز خشونت نقش دارند.

این آسیب شناس مسایل اجتماعی با تاكید بر اینكه مسایل ناموسی یكی از دلایل عمده در بروز قتل های خانوادگی است، گفت: افراد به دلیل توهمات، تعصبات و گاها تصورات خود این اجازه را می دهند كه به بهانه دفاع از آبرو، شرف و حیثیت دست به قتل یكی از اعضای خانواده بزنند.

وی با اشاره به اینكه اعتیاد نقش تاثیرگذاری در بروز قتل در خانواده ندارد، افزود: مصرف مواد مخدر به ویژه مواد روانگردان باعث ایجاد توهم در فرد می شود و می تواند خشونت در هنگام قتل را افزایش دهد.

این جامعه شناس درباره چرایی خشن بودن برخی از قتل های خانوادگی، یادآور شد: دو نوع قتل در خانواده رخ می دهد كه در یكی از آن ها قتل به وسیله زنان رخ می دهد و دیگری مردان قتل را انجام می دهند.

به گفته وی قتل هایی كه توسط زنان صورت می گیرد، خشونت كمتری دارد و بیشتر با حضور و همكاری شخص ثالثی و به وسیله مسمومیت، خفگی و ... رخ می دهد.

قرائی مقدم افزود: قتل هایی كه به وسیله مردان در درون خانواده رخ می دهد، بیشتر به دلیل تعصبات و به بهانه دفاع از حیثیت و آبرو رخ می دهد.

وی خاطر نشان كرد: قتل توسط مردان بسیار خشن بوده و مردان از روش های پیچیده و سنگدلانه همچون مثله كردن نیز استفاده می كنند... / تحلیل:خبرگزارى ايسنا

نوشته شده در تاريخ 2017-07-20 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ