از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

اجرای فاز دوم هدفمندی به روش دولت بحران ساز است/ مجلس ایستادگی کند

یک تحلیلگر مسائل سیاسی تاکید کرد که قوه مقننه علاوه بر این که باید جلوی دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی را بگیرد، تاکید کرد که اجرای شتابزده مرحله دوم به شکلی که دولت قصد انجام آن را دارد، بحران‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوجود می آورد.

عماد افروغ در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تلاش دولت به منظور اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اظهار کرد: هدف دولت از اجرای هدفمندی یارانه ها حل مساله تولید و پر کردن شکاف طبقاتی نبود، بلکه تلاشی برای حل کردن مشکل پولش بود.

تفکر دولت غلط است

وی با بیان اینکه دولت فعلی مساله اصلی در داشتن پول و سرعت تصمیم گیری می بیند و قطعا این تفکر غلطی است، افزود: همان روز اول که زمزمه های اجرای هدفمندی مطرح می شد، ما با آن مخالف کردیم و حتی بنده در جلسه انجمن علمی اسلام و توسعه اقتصادی خطاب به آقای مصباحی‌مقدم گفتم شما که مسئولیت دارید هدفمندی را از حالت پرداخت نقدی به مردم به تولید تبدیل کنید که وی این حرف بنده را تایید کرد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: حرف بنده به آقای مصباحی‌مقدم این بود که بجای کمک نقدی به مردم کارگاه‌های تولیدی را برای مشغول به کار شدن اقشار محروم و بهره‌مندی آنان از کسب و کار و درآمد تبدیل کنید که وی این خواسته من را تایید کرد و در عین حال عنوان داشت که در حال حاضر شرایط این کار مهیا نیست و دولت عزمی در این رابطه ندارد.

افروغ ادامه داد: در بحثی که سال های گذشته درباره حقوق شهروندی، تهدیدات و سیاست های پیش روی متناسب با آن داشتیم، اشاره کردیم که هدفمندی باید اجرا شود تا هم شکاف طبقاتی را پر کند و هم به حمایت از تولید بپردازد. قرار نیست که همه اقشار جامعه در طرح هدفمندی ثبت نام کرده و یارانه بگیرند. زمانی هم که در مجلس بودم در کمیسیون اصل 44 اصرار داشتم که دهک های پایین درآمدی باید یارانه بگیرند و رویه فعلی را نگاهی شتاب‌زده به یک طرح بزرگ اقتصادی می دانستم.

افزوغ: الحمدلله یارانه نمی گیرم

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای دریافت یارانه تاکنون ثبت نام نکرده است و هیچ یارانه ای هم نمی گیرد، عنوان کرد: جدای از طرح مساله اجرای فاز دوم هدفمندی از سوی دولت، بنده با نحوه اجرای مرحله اول این طرح هم با وجود اینکه اصل آن را می پذیرم، مخالفم؛ چراکه اجرای هدفمندی باید حرکتی به سمت عدالت در تولید و پر کردن شکاف های طبقاتی باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به تورم و گرانی موجود در کشور و اینکه عده ای خود را به آن راه زدند و نمی‌خواهند متوجه شرایط شوند، مسلم است که اجرای مرحله دوم هدفمندی نه تنها سودی برای کشور نخواهد داشت بلکه کشور را در صورتیکه بخواهد با همان سبک مرحله اول اجرا شود، با بحران های جدی مواجه خواهد کرد.

سال 88 هم ایجاد بحران را هشدار دادم

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بحران های ناشی از اجرای ناصحیح فاز دوم هدفمندی یارانه ها صرفا اقتصادی نخواهد بود، بلکه بحران های سیاسی، اجتماعی و آشوب های شهری را درپی خواهد داشت، گفت: در سال 88 هم بنده هشدارهایی دادم در خصوص اینکه به دلیل برخی اظهارنظرها ممکن است بحران هایی در کشور ایجاد شود که متاسفانه کسی اعتنایی نکرد. الان هم می گویم و شما و خدا را به شهادت می گیرم که در صورت ادامه رویه هدفمندی با شکل و شمایل کنونی کشور دچار بحران خواهد شد.

افروغ یادآور شد: مجلس نباید اجازه اجرای فاز دوم هدفمندی را به دولت بدهد بلکه حتی باید تلاش کند تا مرحله اول هم اصلاح شود؛ چراکه هرچه یارانه ها به سمت تولید برود و فرصتی برای اشتغال‌ کسانی بشود که مستحق بهره‌مندی از هدفمندی یارانه ها هستند، شرایط کشور رو به بهبودی خواهد رفت. بر این اساس بجای پرداخت پول ماهانه، بهتر است کار و درآمد برای اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد ایجاد شود.

پیشنهاد افروغ به دولت و مجلس برای فاز دوم هدفمندی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم پیشنهاد کرد: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها از سوی دولت و مجلس می تواند به معنای اصلاح رویه مرحله اول ادامه یابد به این معنا که یارانه افراد برخوردار قطع شده و به مساله تولید پرداخته شود.

وی با بیان اینکه قطعا پرداخت 250 هزار تومان به هر نفر سم مهلک برای اقتصاد کشور است، خاطر نشان کرد: کسانیکه اندکی شم اقتصادی داشته باشند متوجه هستند که این موضوع به زیان کشور است و این ضرر تنها اقتصادی نیست بلکه زیان های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوجود می آورد و باعث فروریختن هیمنه انقلاب اسلامی می شود.

افروغ تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران آسان بدست نیامده است که تحت سیاست های شتابزده و جاه طلبانه اینگونه دچار ضرر و زیان شود و آسیب ببیند، لذا همه دلسوزان انقلاب با هر طرحی که منجر به بوجود آوردن این شرایط برای کشور شود، قطعا مخالفت خواهند کرد./مهر

 

نوشته شده در تاريخ 2016-03-30 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ