از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو
طبق مطالعات جدید، ورزش مداوم باعث تغییر در احساس درد می‌شود. هرچقدر بیشتر به ورزش کردن ادامه دهیم توانایی تحمل درد و ناراحتی در ما افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، محققان چندی است دریافته‌اند که فعال بودن و ورزش کردن باعث کاهش درد می‌شود.

در ورزش مداوم ماهیچه‌ها شروع به درد می‌کنند و به طور طبیعی بدن مسکن‌هایی همچنن آندروفین ترشح می‌کند که باعث کم شدن ناراحتی می‌شوند. این اتفاق بر اثر ورزش کردن می‌افتد، در حین ورزش آغاز می‌شود و 20 تا 30 دقیقه بعد از آن نیز ادامه دارد. با این حال پیش از این هنوز مشخص نبود که ورزش مداوم تغییری در روند احساس درد ایجاد می‌کند یا خیر.

در مطالعات جدید، محققان دانشگاه ولز و استرالیا، 12 نفر را که جوان و سالم بودند و ورزش نمی‌کردند اما علاقه به ورزش داشتند و 12 نفر دیگر را که همین شرایط را داشتند اما ترجیح می‌دادند که ورزش نکنند مورد بررسی قرار دادند.

این افراد به آزمایشگاه برده شدند و واکنش آن‌ها به درد بررسی شد. مشخص شد که واکنش به درد موضوعی فردی است و به آستانه درد در افراد مختلف بستگی دارد. به افراد مورد بررسی دستگاه‌هایی متصل شد تا آستانه درد آن‌ها اندازه‌گیری شود. سپس ورزشکارانی که اعلام کرده بودند علاقه به ورزش دارند یک برنامه ورزشی منظم را شروع کردند که شامل 30 دقیقه ورزش بر روی دستگاه دوچرخه به مدت 3 بار در هفته بود و گروه دیگر به برنامه عادی خود ادامه دادند. 6 هفته بعد این افراد دوباره برای آزمایش به آزمایشگاه رفتند. بررسی‌ها نشان داد افرادی که ورزش کردند تغییر در آستانه درد آن‌ها ایجاد شد و توانایی تحمل درد بیشتری پیدا کردند. نتایج مطالعات نشان داده است افرادی که ورزش می‌کنند درمی‌یابند که درد به آن اندازه‌ای که تصور می‌کردند بدن را تهدید نمی‌کند و توانایی تحمل درد بدین ترتیب در آن‌ها افزایش می‌یابد.

یافته‌ها حاکی از آن است که تغییراتی در مغز باعث تغییر در آستانه درد می‌شود. مغز شروع به این فکر می‌کند که ما سخت‌تر از آن هستیم که در مقابل درد خود را ببازیم بنابراین درد کاهش پیدا نمی‌کند اما تحمل بالاتر می‌رود.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ