از همه جا از همه رنگ
خلاصه قسمت های اخر فریحا , نسبت ایلین و سونردر فیلم روزی روزگاری , ماشین لامبرگینی , مدل اتاق کودک , آهنگ رضا صادقی عاشقتم , مدل مانتوتابستانه , قسمت آخرسریال ترکی فاطما گل , خلاصه فیلم فریحا , امیشا پاتل وهمسرش , مدل کفش زیر مانتو

افزایش بی‌سابقه نرخ ارز در بازار رونق قاچاق سیگار را به شدت کاهش داده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که براساس آمارهای منتشر شده تا چند ماه قبل سهم سیگارهای قاچاق از بازار دخانیات کشور حتی به مرز 50 درصد نیز رسیده بود و شرکت دخانیات نیز از کنترل وضعیت به وجود آمده ناتوان مانده بود، افزایش شدید نرخ ارز باعث شد تا قاچاق سیگار به کشور از رونق بیفتد.

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی شرکت دخانیات در سال 1390 حدود 21 میلیارد و 900 میلیون نخ سیگار به کشور قاچاق شد که این رقم درصد نسبت به سال 1389 کاهش 22 درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته شرکت دخانیات در سال 1389 معادل 28 میلیارد نخ سیگار به کشور قاچاق شده بود. به این ترتیب سهم سیگار قاچاق از کل بازار سیگار کشور در سال گذشته به حدود 34.3 درصد رسید. معمولا به این سهم بین 10 تا 15 درصد افزوده می‌شود تا سهم واقعی سیگارهای قاچاق در بازار کشور مشخص شود. بنابراین می‌توان سهم واقعی سیگارهای قاچاق در بازار دخانیات کشور را بین 45 تا 50 درصد دانست.

مصرف سیگار در کشور نیز در سال 1390 بالغ بر 63 میلیارد و 800 میلیون نخ برآورد شده بود. از سوی دیگر آمار نشان می‌دهد که واردات قانونی سیگار به کشور طی سال قبل با رشد 111 درصدی به 6.6 میلیارد نخ رسید. به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که حجم قاچاق سیگار بیش از سه برابر واردات قانونی این کالا به کشور است.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران برنامه امسال این شرکت را تولید 25 میلیارد نخ سیگار ملی، 16 میلیارد نخ سیگار مشارکتی و پنج میلیارد نخ توسط عاملیتهای صنعتی اعلام کرده است. به این ترتیب امسال قرار است در مجموع 46 میلیارد نخ سیگار در کشور به تولید برسد.

در همین حال یک فعال بازار سیگار گفت: هم‌اکنون قیمت سیگارهای تولید داخل، وارداتی و قاچاق تقریبا به هم نزدیک شده است.

او با اشاره به این‌که در شش ماهه نخست امسال فروش شرکت دخانیات به اندازه کل سال بود، افزود: در این مدت حجم زیادی از خرید سیگار از شرکت دخانیات انجام شد و عده‌ای با پیش‌بینی افزایش قیمتها، سیگار خریداری شده را احتکار کردند و هم‌اکنون در حال فروش این سیگارها هستند.

وی با بیان این‌که قیمت انواع سیگار در بازار حتی به میزان 100 درصد هم افزایش یافته است، عنوان کرد: افزایش نرخ دلار باعث کاهش شدید قاچاق سیگار در کشور شده است. البته سیگارهای قاچاق مانند مارلبورو همچنان در بازار به فروش می‌روند اما قیمتها این نوع سیگارها تا مرز 100 درصد نیز بالا رفته است.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dvdclub |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ